Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie

                       Szybki kontakt:  65 52 53 195  65 52 68 294  wsz@wsz.leszno.pl         

Ordynator: lek. Tadeusz Lewicki
Pielęgniarka oddziałowa: Lucyna Wójcik

Kontakt
Sekretariat: 65 52 53 334
Punkt pielęgniarski: 65 52 53 330


Personel medyczny

personel lekarski 

  • 10 lekarzy II stopnia specjalizacji,
  • 1 lekarz I stopnia specjalizacji,
  • 2 lekarzy rezydentów

personel pielęgniarski 

37 osób, w tym z tytułem magistra 4, z licencjatem 6, ze specjalizacją AiIT 16 i pozostałe osoby z ukończonym lub w trakcie kursu kwalifikacyjnego z AiIT.

Charakterystyka oddziału

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii mieści się na parterze (poziom I) w głównym budynku Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Oddział został założony w 1974 roku.  Posiadamy salę intensywnej terapii, na której możemy leczyć sześciu chorych. Obecnie Oddział jest w rozbudowie.
Posiadamy akredytację do prowadzenia specjalistycznego szkolenia w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii.  

Zadania oddziału

Lekarze anestezjolodzy, oprócz pracy na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, świadczą kompleksowe usługi medyczne na terenie szpitala. Najważniejszą z nich są znieczulenia - znieczulamy ok. 6000  pacjentów rocznie na salach operacyjnych i w gabinetach zabiegowych: chirurgicznych, ginekologicznych, położniczych, urologicznych, okulistycznych, neurochirurgicznych, ortopedycznych i innych. Prowadzimy salę pooperacyjną, gdzie obserwujemy pacjentów w bezpośrednim okresie po operacji, do czasu zupełnego ustąpienia znieczulenia.

Pacjenci Oddziału Intensywnej Terapii, przyjmowani i leczeni z powodu stanów zagrożenia życia przebywają w salach wyposażonych w nowoczesny sprzęt monitorujący i leczniczy, zgodnie z obowiązującymi w intensywnej terapii standardami. Rocznie leczymy około 250-280 chorych. Każdy chory zostaje otoczony całodobową opieką przez zespół fachowych i pogodnych lekarzy, pielęgniarek, fizykoterapeutów. Staramy się stworzyć chorym jak najbardziej przyjazne warunki w tym skrajnie trudnym dla nich i ich rodzin czasie. 

Zaplecze diagnostyczno - medyczne

Aparatura monitorująca (m.in. kardiomonitory z opcją monitorowania HR, RR, krwawego RR, saturacji, kapnografii, temperatury i ICP oraz BIS) i sprzęt leczniczy (m.in. respiratory nowej generacji, jednorazowy osprzęt do wentylacji mechanicznej, system zamkniętego odsysania, system centralnego doprowadzania gazów medycznych i podciśnienia, bronchofiberoskop intubacyjny, pompy infuzyjne strzykawkowe i objętościowe ze stacjami dokującymi).

Warsztaty dla ciężarnych

OFERTA

 

 

 

 

 REZONANS
MAGNETYCZNY

 

 

 

CERTYFIKATY